ظروف چوبی
تیر 31, 1398
صنايع دستی در دکوراسيون
تیر 31, 1398
نمایش همه

باید ها و نباید های استفاده از ظرف چوبی

اگر چه بامبو گیاهی بسیار محکم و مقاوم است، اما در صورت استفاده نادرست دچار آسیب شده و عمر آن کوتاه می شود. در ادامه به برخی از این استفاده های نادرست اشاره خواهیم کرد:
ظرف چوبی را داخل مایکروویو قرار ندهید. در عوض می توانید غذا را داخل یک ظرف ایمن قرار داده و آن را در مایکروویو گرم کنید. سپس آن را به ظرف چوبی بامبو انتقال دهید.
• بهتر است از سرو غذا های بیش از حد داغ و مایعات داخل ظرف چوبی خودداری نمایید. ظروف چوبی عمدتا برای سرو انواع سالاد ها طراحی شده اند و سرو سوپ های داغ در آن ها توصیه نمی شود.
• برای انبار کردن ظروف چوبی آن ها را داخل یکدیگر قرار ندهید. این گونه ظروف را در محلی کاملا خشک قرار داده و از وجود هوای کافی اطمینان حاصل نمایید. اگر مجبورید کاسه ها را داخل یکدیگر قرار دهید حتما از دستمال کاغذی در میان هر دو کاسه استفاده کنید تا از بروز رطوبت جلوگیری نمایید
توصیه های مهم برای استفاده از ظرف چوبی
اگر یک ظرف چوبی بامبو خاصیت چسبندگی پیدا کرده باشد، معمولا عامل آن را می توان باقی مانده روغن های گیاهی دانست که روی سطح آن انباشته شده است. برای رفع این چسبندگی از آب لیمو و یک برس ملایم برای مالش کاسه استفاده کنید. سپس ظرف را آب کشیده، خشک کرده و روی سطح آن را به روغن پالم آغشته نمایید. جالب است بدانید آب لیمو می تواند بوی غذای دائمی نفوذ کرده به داخل ظرف چوبی را از بین ببرد و لکه های به وجود آمده روی آن را رفع نماید. مراقبت مناسب از بامبو ها و روغن زنی به موقع بهترین راه برای جلوگیری از بروز لکه های دائمی روی ظرف چوبی بامبو می باشد. لازم به ذکر است که رنگ بدنه ظروف بامبو طبیعی به مرور زمان به تیرگی می گراید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *